winnica-foto

Winnica Zadora

winnica-logo
degustacje zwiedzanie sprzedaz posilki


Rok założenia

Powierzchnia

Adres

Kontakt

2007

2,03 ha

Szczepanowice 215

502714696
winnica.zadora@gmail.com

  www

O nas

Winnica ZADORA jest położona w Szczepanowicach nad Dunajcem w ziemi tarnowskiej w zasięgu oddziaływania „Polskiego bieguna ciepła” i co może być zaskakujące, na najdalej wysuniętym na zachód krańcu Kotliny Sandomierskiej. Winnica nawiązuje do tradycji winiarskiej realizowanej przez właścicieli Szczepanowic - rodzinę Chrząstowskich herbu Zadora, którzy władali tą ziemią przez 400 lat. Z działalności tej pozostała do dzisiaj nazwa jednego ze szlaków „Droga pod winnicę”. Winiarską przygodę rozpoczęliśmy w pierwszej dziesiątce lat XXI wieku od zakupu działki rekreacyjnej w Szczepanowicach i posadzeniu kilku krzewów winnych o niezidentyfikowanej do dzisiaj nazwie. Efekty okazały się tak pozytywnie zaskakujące, że postanowiliśmy zakupić ziemie i założyć winnicę z prawdziwego zdarzenia - stało się to w 2007 r. Rok wcześniej rozpoczęłam cykl szkoleń z zakresu uprawy winorośli i produkcji wina: szkolenie pod nazwą „Winnice Małopolski” finansowane przez MARR, a przeprowadzone prze Polski Instytut Wina i Winorośli w 2006 r. szkolenie na Węgrzech w Instytucie Winiarskim nad Balatonem, szkolenie w Wyższej Szkole Winiarstwa w Klosterneuburgu pod Wiedniem, szkolenie we Francji w winnicach wokół Lyonu i na uniwersytecie Suze-la Rousse zorganizowane przez Małopolska Izbę Rolniczą.Uzyskiwane przez nas wina, prezentowane co roku na konwentach winiarskich, świętach winiarskich cieszyły się dobrą opinią.

Wina

Wino białe wytrawne "Orix" – rocznik 2014, wino białe wytrawne "Solis" – rocznik 2016,  wino białe wytrawne "SJulia" – rocznik 2016, wino czerwone wytrawne "Bene" – rocznik 2013, wino czerwone wytrawne „RoRe” – rocznik 2011, wino czerwone wytrawne "Rondino" – rocznik 2013 - Złoty Medal Galicja Vitis 2015, wino czerwone wytrawne "Rondino" – rocznik 2015.

Oferta

W 2011 roku winnica została zarejestrowana w ARR i uzyskaliśmy pozwolenie na sprzedaż wina. Wina z naszej winnicy odznaczone zostały na kilku konkursach – ostatnio na konkursie Galicja Vitis 2014 wino „Bene” otrzymało złoty medal a w roku 2015 otrzymało na konkursie Galicja Vitis żloty medal wino "Rondino". Dla grup zorganizowanych organizowane jest zwiedzanie winnicy i degustacja win.

Atrakcje w okolicy

Koncerty w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach oraz w dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Gdzie jesteśmy?

Uprawiane szczepy/odmiany

Uprawiane szczepy: Na wino białe: solaris, phoenix, orion, ortega, merzling, johanniter, bianca, chardonnay, hibernal. Na wina czerwone: rondo, regent, dornfelder, cabernet cortis.
up
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY