winnica-foto

Winnica Spotkaniówka

winnica-logo
degustacje zwiedzanie noclegi sprzedaz posilki


Rok założenia

Powierzchnia

Adres

Kontakt

2006

1,02 ha

38-115 Połomia 645

502-120-805
winnica@polomia.pl

facebook   www

O nas

Gospodarstwo enoturystyczne Winnica Spotkaniówka znajduje się na przepięknych terenach Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego w miejscowości Połomia położonej 25 km od Rzeszowa w kierunku Bieszczad. Winnica zlokalizowana jest na południowo- zachodnim stoku o nachyleniu 6% do 8% na wypłaszczeniu malowniczego wzgórza w 2/3 jego pełnej wysokości ok. 320 m n.p.m. i ok. 120 m ponad dnem doliny.

PRZYJEŻDŻAJĄC DO NAS

degustacja enoturystyka winnica spotkaniowka

         To miejsce dla osób, które cenią odpoczynek na łonie natury z dala od zgiełku miasta. Urokliwa okolica nastraja do odpoczynku, podziwiania widoków w gronie Państwa rodziny, przyjaciół, współpracowników czy też kontrahentów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: 

- zwiedzenia profesjonalnie prowadzonej winnicy
- zaznajomienia się z tajnikami uprawy winorośli i produkcją polskiego wina
- zapoznania się z efektami naszej pracy (degustacja win oraz możliwość ich zakupu)
- spędzenia nocy w całorocznym domku winiarskim
- zorganizowania kameralnego spotkania biznesowego, podczas którego
  przeprowadzimy profesjonalną degustację naszych win,
- zorganizowania firmowego pikniku o niezobowiązującej atmosferze i miłej oprawie,
  na którym serwowane są nasze wina,
- zorganizowania wyjazdu integracyjnego do regionu winiarskiego, podczas którego Uczestnicy będą mieli
  okazję odwiedzić lokalne winnice oraz spróbować win,
- spędzenia rodzinnego urlopu wśród pięknych krajobrazów w ciszy i spokoju.

Serdecznie zapraszamy

Enoturystyka - Rzeszów -Podkarpacie

winnica spotkaniowka enoturystyka

Wina

W winnicy uprawia się 5 odmian winorośli. Są to Bianca, Seyval Blanc, Hibernal, Rondo i Regent. Ta ilość odmian pozwala na tworzenie różnych wariacji win: kupaże, wina musujące, wina likierowe, czy różowe. W dobrym roku wytwarzamy ponad 4 000 litrów wina, dzięki temu rozlewamy około 5 500 butelek. Wszystkie nasze wina są certyfiowane, co do odmianyi rocznika. Pozwala nam to na umieszczanie na etykiecie nazwy i rocznika wina, co nie jest bez znaczenia dla jego znawców. Już pierwsze wina ze „Spotkaniówki” podbiły serca degustatorów. Największy sukces to „wielki złoty medal” (Double Gold Medal) na międzynarodowym konkursie „Muvina” w Preszowie na Słowacji dla likierowego wina Hibernal 2009. Oceniono je zgodnie z nową punktacją Międzynarodowego Biura Winorośli i Wina (OIV). W Polsce nagradzane były na konkursach ENO EXPO czy też GALICJA VITIS. Serdecznie polecamy nasze wina, które tworzone są z sercem i pasją właściwą winiarzom. Otrzymujecie Państwo od nas wino „które nie tylko się pija. Wino się wącha, obserwuje, podziwia, smakuje, sączy, delektuje i o winie się mówi” – jak mawiał król Edward VII.
Krzysztof Kotowicz i Grażyna Barć

wino bianca

 

BIANCA
WINO BIAŁE  

Wino białe, wytrawne o słomkowej barwie i zdecydowanie południowym typie. Można wyczuć gamę owoców egzotycznych: mandarynek, bananów, ananasów, zawiera także w sobie nutkę miodu. Charakterystyczna podwyższona kwasowość. Sposób podawania: do klasycznych włoskich przystawek, delikatnych ryb i owoców morza, białych mięs. Serwować w temperaturze 10 – 12°C.
 

Region: Podkarpacie
Szczep: Bianca 100%
Kolor: białe
Rodzaj wina: wytrawne
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 12 % - 13,0 %

 


 

 

WINO HIBERNAL

HIBERNAL
WINO BIAŁE 

Wino białe wytrawne o ujmującym, eleganckim stylu. Nos delikatny, ujmujący. W smaku apetyczne, z świeżą kwasowością, która czyni to wino idealne jako aperitif czy do dań, gdzie między składnikami potrawy „błądzi” nuta cytrusowa. W końcówce niezapomniany smak trawy cytrynowej, kto lubi taki styl wina, polubi  „hibernala”. Sposób podawania: wino doskonałe do tłustych serów, ryb, owoców morza i białego mięsa. Serwować w temperaturze 10 – 12°C.

Region: Podkarpacie
Szczep: Hibernal 100%
Kolor: białe
Rodzaj wina: wytrawne i półwytrawne
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 12 % - 13,0 %


 

 

 

 

 

 

rondo rose

 

RONDO ROSE
WINO RÓŻOWE

Rondo Rosé jest winem z dobrze zbalansowaną kwasowością. Cechuje je mocna, różowa barwa. Pełna owocowość, dobrze wyczuwalny aromat rabarbaru, truskawek i malin. Schłodzone – przyjemnie orzeźwia. Polecane szczególnie na upalne dni, ale każda pora roku jest na nie dobra. Sposób podawania: doskonale smakuje samo, jak i serwowane do lekkich dań z makaronem. Podawać schłodzone, najlepiej w temperaturze 8°– 10°C.

Region: Podkarpacie
Szczep: Rondo 100%
Kolor: różowe
Rodzaj wina: wytrawne i półwytrawne
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 12 % - 13,0 %

 

 

 

 

 

wino rondo

RONDO 
WINO CZERWONE

Krzepkie wino o silnie nasyconej, ciemnopurpurowej barwie i granatowo-fioletowym połysku. Duża zawartość tanin i dobra ekstraktywność, dość cierpkie o przyjemnym czereśniowym aromacie. Ma niepospolity temperament i prawdziwie soczysty wdzięk. Sposób podawania: bardzo dobre połączenie z dziczyzną, grillowanymi mięsami, pieczeniami i serami. Serwować w temperaturze 15 – 18°C.

Region: Podkarpacie
Szczep: Rondo 100%
Kolor: czerwone
Rodzaj wina: wytrawne
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 12,0 %

 

 

 

 

 

WINO REGENT

 

 

REGENT 
WINO CZERWONE

Wino czerwone, wytrawne o mocno rubinowej barwie. W bukiecie wyróżniają się owoce jeżyn, borówki, czereśnie, suszone śliwki i tytoń. W ustach bogaty smak winno-owocowy, podkreślony mocną strukturą taniczną. Sposób podawania: do pikantnych serów, dziczyzny, potraw na bazie ciemnych sosów, grillowanych mięs i warzyw. Serwować w temperaturze 16 – 18°C.
 

Region: Podkarpacie
Szczep: Regent 100%
Kolor: czerwone
Rodzaj wina: wytrawne
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 12,0 %

 

 

 

WINO CUVEE POLOMIA

CUVEE POLOMIA 
WINO CZERWONE

Wino o głębokiej, ciemnej barwie, o mocnym fioletowym odcieniu. Bukiet jest średnio intensywny, wyraźnie owocowy. Połączenie Ronda i Regenta dało efekt w postaci wina, które zarazem jest ciężkie, ale też subtelne ze złagodzoną strukturą taniczną. Wyczuwalne są wiśnie, maliny i delikatne zapachy czekolady czy papryki, ale też suszona śliwka i tytoń charakterystyczne dla Regenta. W smaku wino jest aksamitne „z lekkim pazurem Regenta”, o dobrze zaznaczonych taninach i długim finiszu. Sposób podawania: do potraw na bazie ciemnych sosów, grillowanych mięs i warzyw. Serwować w temperaturze 16 – 18°C.
 

Region: Podkarpacie
Szczep: Regent 50% Rondo 50%
Kolor: czerwone
Rodzaj wina: wytrawne
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 12,0 %


Oferta

Do dyspozycji gości jest całoroczny wolnostojący domek z dwoma sypialniami, salonem z kominkiem oraz w pełni wyposażonym aneksem kuchennym i łazienką zapewniający 4 komfortowe miejsca noclegowe z ewentualną możliwością 2 dostawek. Duży zewnętrzny taras z kominkiem pozwala na pobyt na zewnątrz nawet w chłodniejsze dni.Ogrodzony i monitorowany teren gwarantują bezpieczeństwo i spokój nawet najmłodszym. Dla gości zainteresowanych enoturystyką organizujemy dodatkowo zwiedzanie winnicy, zapoznanie się z uprawą winorośli i produkcją wina jak też jego degustacją. Możliwość zakupu win Naszej produkcji. Oferta enoturystyczna skierowana jest zarówno dla gości indywidualnych, jak i zorganizowanych grup.

Ceny dla 1 osoby za 1 noc

winnica podkarpacka

 

1 nocleg* sob./niedz

 

1 nocleg* pon.-pt

 

Pobyt 2-3 dni*

 

1 tydzień*

1 osoba 100 90 75 75
2 osoby 100 90 75 70
3 osoby 90 80 70 65
4 osoby 90 80 70 65
Dostawka 45 40 35 35

Ceny brutto w PLN

* Pierwsza noc ze śniadaniem + 1 butelką wina dla 2 osób

Dzieci do 7 lat bezpłatnie

Dzieci od 7-14 lat w cenie dostawki

Prowadzimy degustacje komentowane (z winiarzem) na miejscu, w naszej piwnicy winiarskiej, oraz w innych miejscach – w zależności od życzeń klienta.
Można u nas zamówić szeroką degustację win z bogatą gamą przystawek i ciepłym posiłkiem oraz prostszą – na przykład z dwoma rodzajami win i deską serów.
Przed degustacją oprowadzamy grupy po winnicy i piwnicy, prowadząc prelekcje z zakresu uprawy winorośli i winifikacji.
Czas degustacji waha się od 1 godziny do 3 godzin. Minimalna ilość osób w przypadku degustacji z rezerwacją – 8.
 

KARTA DUŻEJ RODZINY

Rodzaj zniżki
1) Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 50% zniżki na nocleg.
2) Dorośli – 20% zniżki na nocleg.(zniżka dotyczy wyłącznie kosztów samego noclegu, bez kosztów wyżywienia, kosztów degustacji wina).

bieszczadzka karta turysty

Z Bieszczadzką Kartą Turysty taniej

 Noclegi: 10% 15% poza sezonem

   Degustacja: 10 % 

więcej

 

Atrakcje

​​​​

  • Na terenie obiektu: Sport i rekreacja (Kort tenisowy, Boisko do gry)
  • Internet: WIFI
  • Dla gości ze zwierzętami: Akceptacja zwierząt
  • Opcje wyżywienia:  Śniadanie
  • Dla rodzin z dziećmi: Wyposażenie dla rodzin z dziećmi (Łóżeczko dziecięce, Krzesełko do karmienia, Wanienka, Nocnik), Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Plac zabaw dla dzieci, Piaskownica, Trampolina)
  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 12:00 do 10:00
  • Do dyspozycji gości: Kuchnia ogólnodostępna, Udogodnienia – prasowanie/pranie (Pralka ogólnodostępna, Deska do prasowania / żelazko ogólnodostępne), Grill, Miejsce na ognisko

Atrakcje w okolicy

Wartym zobaczenia jest koścół w  Połomii z XVI wieku (1557 r.). Dokument na założenie wsi wydał w 1346 r. król Kazimierz Wielki. Teren Połomi należał do ziemi sanockiej, która od XII w. do pierwszej kościół w Połomiipołowy XIV w. była we władaniu książąt ruskich. Wieś została zorganizowana na prawie magdeburskim. W pierwszej połowie XV w. na prawym brzegu rzeki Gwoźnicy, wybudowano mały kościół modrzewiowy, jako filialny kościoła św. Zofii w Czudcu. Król Władysław Jagiełło, podążając na łowy w stronę Lwowa, zatrzymywał się w tym kościółku, dla którego, jak mówi tradycja, miał ofiarować tryptyk. W 1447 r. bp krakowski Zbigniew Oleśnicki na prośbę dziedziców Prochny, Pakosława i Kietlicza Procheńskich, erygował w Połomi parafię. Niespokojne czasy, napady band zbójeckich spowodowały wybudowanie po drugiej stronie rzeki nowego, obronnego kościoła z kamienia pw. Matki Bożej i św. Mikołaja biskupa. Było to w 1577 r., staraniem dziedzica Kaspra Dunin-Przystalowskiego. W 1614 r. dobudowano od południa kruchtę, staraniem Marcjanny z Daniłowiczów Koniecpolskiej.66 W 1644 r. kościół pw. św. Mikołaja był już konsekrowany. W latach 1907-1913 wykonano sufity, dano okładzinę kamienną na zewnątrz. Dalszych remontów dokonano w latach 1928 oraz 1952-1957. Kościół zawiera wiele cennych zabytków: tryptyk, kamienne portale, drzwi z grubej blachy z oryginalnym zamkiem, ambonę rokokową, kamienną chrzcielnicę w kształcie kielicha z pokrywą drewnianą. Tryptyk w latach 1998-1999 został poddany gruntownej konserwacji i odnowie. W latach 2002-2009 przeprowadzono gruntowną renowację świątyni wewnątrz (ołtarze, belka tęczowa, chrzcielnica i ambona) oraz mury zewnętrzne i otoczenie świątyni.

źródło solanki

 

Kolejną atrakcją tych okolic jest źródło solanki w Sołonce, w której powstała mini-tężnia. Odkryto, że w znajdującej się tam kilkusetletniej studni mającej 26m głębokości, jest solanka. Jest to pozostałość po dawnej żupie solnej. O tym, że w tej miejscowości jest słona woda, mieszkańcy Sołonki wiedzieli od dawna, gdyż niegdyś tej wody używano do gotowania ziemniaków i kapusty. więcej

 

 

Połomia położona jest na pogórzu Strzyżowsko-Dynowskim. Sama wieś słynie przede wszystkim z XVI w. kościoła. Nie jest to jednak jedyne miejsce w tej okolicy, które warto zobaczyć. Prócz świątyni we wsi znajduje się pomnik Grunwald upamiętniający walczących z hitlerowcami. Jednakże w Połomi znajdują się nie tylko pamiątki historyczne. Można się tu też natknąć na coś co zainteresuje, także tych, którzy lubią spędzać aktywnie swój wolny czas.

 

 

Przez najbliższą okolicę przebiegają dwa szlaki turystyczne: zielony i czarny. Ten pierwszy prowadzi od Strzyżowa i kieruje się ku południu, przecinając Godową, Brzeżankę. Na grzbiecie Pasma Brzeżanki zielony szlak łączy się z czarnym, który biegnie od Babicy, poprzez Lubenię, Połomię, Działy i Żarnową. Po połączeniu szlaki prowadzą do zamku Kamieniec, który znajduję się w Odrzykoniu.

tuneleW okolicy Strzyżowa, a dokładnie pod Górą Żarnowską znajduje się zespół tunelu schronowego. Został on zaplanowany i wybudowany przez firmę Organisation Todt w latach 1940-41. W jego skład wchodzi: tunel schronowy dla pociągu, schrony zaplecza technologicznego, tunel instalacyjny, 1-torowa bocznica kolejowa i drewniany peron. Tunel schronowy został wybudowany na planie prostokąta, a jego długość wynosi 438m. Jego ściany zbudowane są z betonu i żelbetu. W dniach 27-28.08.1941r., w związku ze spotkaniem Hitlera z Mussolinim w Stępinie, w tunelu strzyżowskim bazował pociąg sztabowy Hitlera „Amerika”. Niemiecki pociąg sztabowy zatrzymał się tu również w październiku 1943r. Po wojnie wykorzystywany był do różnych celów, m.in. jako magazyn – lodownia Centrali Rybnej, garaż Spółdzielni Transportu Wiejskiego. W 2002 r. planowano zaadaptować tunel na strzelnicę wojskową, jednak nigdy do tego nie doszło. Od początku lat 90-tych tunel służył miejscowej ludności jako połączenie komunikacyjne przedłużenie ul. Tunelowej w kierunku Żarnowej.. Obecnie mieści się w nim także pomieszczenie, w którym wystawione są militaria, stare ubrania wojskowe i uzbrojenie żołnierzy z czasów II Wojny Światowej.

 

kościółW trzech miejscowościach: Bliznem, Domaradzu i Lutczy można znaleźć bardzo zabytkowe kościoły, które znajdują się w szlaku architektury drewnianej. Pierwszy z nich został wybudowana w połowie XV w., a w 2003r. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Unikatowy zespół kościelno-plebański usytuowany jest na pagórku otoczonym . Drewniany kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych o charakterze obronnym, powstał najprawdopodobniej w XVI wieku (zapewne przed 1470), w stylu. W I poł. XVIIw. dobudowano do niego wieżę, a na początku XIXw. rozebrano okalające soboty. W latach 1964 obiekt został gruntownie odrestaurowany. Kościół zbudowany jest na z jodłowych bali. Zastosowano w nim pierwotnie, charakterystyczny dla średniowiecznego ciesielstwa, system więźbowo-zaskrzynieniowo-zaczepowy. Od zachodu przylega do niego masywna dzwonnica z nadwieszoną. Bryła świątyni pokryta jest. Teren kościoła otoczony jest drewnianym ogrodzeniem z murowanymi kapliczkami.

 

 

Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lutczy został wzniesiony w II poł. XV w. Był rozbudowany w I połowie XVI wieku między innymi o murowaną zakrystię. Niestety spłonął około 1670 roku, ale został odbudowany z drzewa modrzewiowego na fundamencie kamiennym, a konsekrowany w roku 1743. Jest to kościół orientowany W roku 1944 zarówno dach jak i ściany zostały pokryte gontami.

 

 

Trzecia natomiast kościół pw. św. Mikołaja znajdujący się w Domaradzu powstał również w XV w. Pierwotnie jednonawowy, był wielokrotnie remontowany i przekształcany, w XVII wieku dobudowano wieżę, a w XVIII ułożono kamienną posadzkę. Znaczącej przebudowy dokonano w 1878 roku, przedłużono nawę, zlikwidowano zaskrzynienia, wnętrze korpusu podzielono na trzy nawy. W 1887 roku kościół ozdobiono polichromią. Niestety w latach 60 XX wieku dach pokryto blachą. Podobnie jak kościół z Lutczy, jest to kościół orientowany, z prezbiterium mniejszym od nawy. Zbudowany z drewna modrzewiowego i jodłowego. Posiada drewnianą dzwonnicę z 1936 roku, zaprojektowaną przez Stanisława Grosse. W środku znajduje się gotycki dzwon z 1524 roku.

 

 

prządkiRezerwat Przyrody Prządki jest doskonałym rozwiązaniem dla osób które nie mają więcej wolnego a chcą maksymalnie wykorzystać ciepły letni weekend  lub udać się na narty zimą na wyciąg narciarski. Rezerwat istnieje od 1957 roku. Teren rezerwatu w całości leży w gminie Korczyna, na pograniczu wsi Czarnorzeki i Korczyna, tuż przy trasie Krosno Rzeszów, dokładniej znajduje się on  43km od Rzeszowa oraz 12km od Krosna. Atrakcjami rezerwatu jest 5 szlaków turystycznych, z pięknymi skałkami i widokami oraz zamek Kamieniec.Najwyżej położony punkt rezerwatu znajduje się na wysokości 520 m.npm. Rezerwat Przyrody Prządki tworzy zespół ostańców skalnych, skały te sięgają nawet ponad 20m, zbudowane są z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego, który pod wpływem erozji stworzył swoje oryginalne kształty. Niektóre skały mają własne nazwy: Prządka-Baba,   Prządka-Matka, Herszt. Nazwa rezerwatu wywodzi się z legendy, która głosiła, że skały są dziewczętami zamienionymi w kamień, ukaranymi za przędzenie lnu w dni świąteczne.

Kamieniec to warownia obronna z XIV w. położona na skalnym wzgórzu, na skraju Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, jest jednym z najpiękniejszych przy­kładów połączenia budowli z krajobrazem.
Jeśli chcesz zorganizować imprezę okolicznościową lub po prostu odpocząć wśród zamkowych ruin, odwiedź Zamek i Muzeum Zamkowe. Zapraszamy codziennie (w okresie od 16 kwietnia do 31 października) w godz. 9:30 – 18:30, w soboty i niedziele w godz. 9:30 – 19:00. Wiecej na: http://zamekkamieniec.iq.pl/

 

 

 

Innym sposobem spędzenia wolnego czasu może być wyjazd na kryty basen do Strzyżowa, na lodowisko w zimie, a na korty tenisowe w miesiącach letnich. Niedaleko znajduje się także wyciąg narciarski, a kolejny w Babicy.

Gdzie jesteśmy?

Uprawiane szczepy/odmiany

bianca, hibernal, seyval blanc, rondo, regent




up
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY