winnica-foto

Winnica Kolacz

winnica-logo
degustacje zwiedzanie sprzedaz


Rok założenia

Powierzchnia

Adres

Kontakt

2009

0,50 ha

Nawsie Kołaczyckie 303A, 38-213 Kołaczyce

696 097 865
mjsniegowski@interia.pl

  www

O nas

   Winnica Kolacz znajduje się w Kołaczycach  przy Alei Jana Pawla II . Jest widoczna na pierwszym wzniesieniu po lewej stronie po przejechaniu 500 metrów. Z winnicy roztacza się piękny widok na miasteczko Kołaczyce, rzekę Wisłokę, stawy rybne w Kłodawie i górę Liwocz.
Winiarski bakcyl to skutek wyjazdów do Włoch do pracy w winnicach w rejonie Bolzano oraz znajomości z właścicielami Winnicy Jasiel.
Profesjonalna półhektarowa winnica zostala założona w 2009 r. Siedlisko zostało wybrane starannie, w oparciu o pomiary temperatur w ciągu całego roku. Południowy stok o wysokości 275 m n.p.m. , gliniasto-piaszczysta gleba  -  to wszystko co potrzebne winorośli.
Nazwa winnicy ma promować miasteczko Kołaczyce : w historycznych zapiskach znaleźliźmy pierwsze wzmianki o miejscowości Colaczicze, której skrót posłużył do utworzenia nazwy winnicy. Jest ona  widoczna w logo i na etykietach butelek z winem.
Winnica Kolacz to przykład zadbanej i cieszącej oko inwestycji. Między równiutkimi szpalerami rośnie trawa, regularnie koszona, do tego ręcznie odchwaszczana i spulchniana gleba wokół krzewów, bez użycia herbicydów – wszystko to przekłada się nie tylko na uczucia estetyczne, ale także na jakość wina. Na potrzeby winiarni zaadoptowano pomieszczenia piwniczne wolno stojącego domu: w jednym z nich odbywa się produkcja a w drugim wino dojrzewa. Wstępne prace, takie jak odszypułkowanie czy wyciskanie soku, odbywają się na zewnątrz budynku.

 

Oferta

   Swoją pasją chętnie dzielimy się z innymi, dlatego enoturyści są u nas mile widziani. Oprócz degustacji lokalnego wina, można liczyć także na spróbowanie innych przysmaków: swojskiego chleba z tradycyjnym smalcem, wiejską kiełbasą i domowymi przetworami. Oferta degustacyjna ze swojskim jadłem ograniczona tylko do kilku osób po uzgodnieniu telefonicznym.

Gdzie jesteśmy?

Uprawiane szczepy/odmiany

Bianka, Jutrzenka, Aurora, Hibernal, Seyval Blanc i Muskat Odeski, Rondo, Regent
up
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY