winnica-foto

Winnica Dwie Granice

winnica-logo
degustacje zwiedzanie sprzedaz


Rok założenia

Powierzchnia

Adres

Kontakt

2004

3,20 ha

Przysieki 412, 38-207 Przysieki

693 562 380
mnowinski@neostrada.pl

facebook   www

O nas

   W roku 2004 Lidia i Marek Nowińscy zrealizowali jedno ze swoich marzeń i założyli w Przysiekach koło Jasła swoją pierwszą winnicę. Właściciele zachwycili się winiarstwem kilkanaście lat temu na Węgrzech. To tam nauczyli się szacunku do wina i podziwu dla winiarzy. Nazwa "Dwie Granice" wzięła się z położenia winnicy na granicy dwóch wsi – Przysiek i Trzcinicy. Lidia i Marek Nowińscy mieszkają w Warszawie, ale podjęli decyzję o budowie domu w Przysiekach, gdzie sięgają rodzinne korzenie Pani Lidii. Po zaprojektowaniu winnicy i doborze odmian winogron, właściciele zaczęli swoją winiarską działalność. Pierwsze zbiory odbyły się w roku 2006 i od tego czasu odbywają się regularnie. Państwo Nowińscy bardzo poważnie podchodzą do winiarskiego biznesu i 18go czerwca 2011 roku zaczęli budowę budynku winiarni, zapewniającej warunki winifikacji dla 5 hektarowej winnicy.

W chwili obecnej owocująca winnica w Przysiekach ma powierzchnię 1 hektara. Prowadzonych jest na niej około 4000 krzewów winorośli. Możemy tu znaleźć około 15 różnych odmian winogron.

W 2012 roku miały miejsce nowe nasadzenia, na drugiej winnicy znajdującej się w Bączalu Górnym (gmina Skołyszyn). Jest to winnica o powierzchni 2 hektarów.

Można więc powiedzieć, że łączna powierzchnia winnic "Winnicy Nowińskich Dwie Granice" wynosi nieco ponad 3 hektary, z czego owocujący jest 1 hektar, a 2 hektary to nowe nasadzenia. Pierwsze zbiory z nowej winnicy powinny się odbyć w roku 2014.

Wina

Joanita

Rondium

Diana

Sibona

Rondium Cuvee

Oferta

   Zapraszamy Państwa serdecznie na degustację naszych win. Wino to nie tylko trunek, ale rówież doskonałe narzędzie pomagające w rozmowie i poznawaniu ludzi. Nasze degustacje dla grup zorganizowanych to świetna okazja na nietypowe spotkanie w gronie przyjaciół lub rodziny. Nie możemy też zapominać o spotkaniach biznesowych i integracyjnych. Wino zajmuje powoli miejsce mocniejszych trunków w takich sytuacjach. Degustacja wina zawsze dostosowana jest do potrzeb Gości. Niewiele jest w Polsce okazji, aby zobaczyć miejsce gdzie produkowane jest wino, poznać ludzi tam pracujących i popróbować trunków z limitowanej edycji.

Poza winami dostępnymi w naszym sklepie firmowym, mamy rówież wina przeznaczone wyłącznie do degustacji. Jest to jedyna okazja, aby skosztować win, których nie wyprodukowaliśmy dużo, lecz z myślą o enoturystach bądź konkursach. Każde wino daje szansę na nowe doznania i nową opowieść. Bardzo chętnie wysłuchamy wszystkich Państwa opinii oraz historii ze świata wina.

Umożliwiamy Państwu degustację w sali degustacyjnej o wysokim standardzie oraz w bardziej kameralnej piwnicy. Dostępne są trzy warianty degustacji win, w zależności od ilości prezentowanych trunków i ich unikalności. Jeżeli są państwo zainteresowani posiłkiem, to możemy go zamówić według Państwa życzeń.

W skrócie:

    Degustacja może odbywać się w naszej piwnicy lub w sali degustacyjnej, według preferencji Gości.

    Dysponujemy miejscem na około 40 osób.

    Podczas degustacji pokazujemy Gościom naszą piwnicę i opowiadamy o produkcji wina.

 

Degustację win podzieliliśmy na 3 warianty:

    Degustacja 3 win z zestawem przekąsek - 18 zł

    Degustacja 5 win z zestawem przekąsek - 33 zł

    Degustacja 7 win z zestawem przekąsek - 50 zł

Im większa liczba degustowanych win, tym starsze i bardziej unikalne wina podajemy.

Do degustacji można zamówić posiłek. Wybór potraw według życzeń Gości.

Degustacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu.

Degustacje możemy poprowadzić w języku angielskim i węgierskim.

Atrakcje w okolicy

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja, inne winnice.

Gdzie jesteśmy?

Uprawiane szczepy/odmiany

Cabernet Cortis, Léon Millot, Maréchal Foch, Regent, Rondo, Aurora, Bianca, Hibernal, Johanniter, Jutrzenka, Muscat, Seyval Blanc Swenson Red
up
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY