SPOT., Ferment. Pismo o winie. oraz Winicjatywa zapraszają na szóste korepetycje z Polskich Win.
Zapraszamy do SPOT. na spotkanie ze Zbigniewem i Jackiem Turnauami z Winnica Turnau, którzy nie tylko dowiedli, że nawet w Zachodnio-Pomorskim można wytwarzać znakomite wina, ale że można je z powodzeniem sprzedawać w całej Polsce. Zaledwie trzy lata po debiucie ich etykiety z Baniewic dla przeciętnego konsumenta stały się synonimami polskiego wina.
Menu degustowanych win wkrótce.
🍷 Termin spotkania 🍷
8 stycznia (wtorek) godz. 18:00-21:00
Koszt: 90 zł / 60 zł dla Sommelierów
(w cenę wliczone są wszystkie degustowane wina oraz sery)
Zapisy pod adresem: akademia@spot.poznan.pl
Od 2017 roku SPOT. wraz z Winicjatywą oraz pismem Ferment organizują cykl spotkań, którego celem jest poznawanie różnych regionów produkcji wina w Polsce i ich najlepszych producentów. Przewodnikiem w tej winnej podróży są sami winiarze, a moderatorem Maciej Nowicki. Spotkania mają charakter potoczystej gawędy połączonej z luźną rozmową i degustacją win. Lech Mill z Domu Bliskowice opowiadał o winach z Małopolskiego Przełomu Wisły, Łukasz Chrostowski z Winnicy Equus o winiarzach z Lubuskiego, Rafał Wesołowski o winach ze Wzgórz Trzebnickich, Michał Pajdosz o rodzinnej Winnicy Jakubów, a Piotr Stopczyński o najnowszych polskich projektach winiarskich.
🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷
Winnica Turnau – najbardziej rozpoznawalny i największy producent polskiego wina. O jej potencjale najlepiej świadczy nowoczesna przetwórnia i własne laboratorium. Winnica powstała wysiłkiem kilku osób: Zbigniewa Turnau (który od wielu lat prowadzi duże gospodarstwo rolne, zajmujące się uprawą zbóż i rzepaku), Jacka Turnaua (jego syna), Tomasza Kasickiego (wieloletniego współpracownika Zbigniewa, sadownika i enologa) oraz Grzegorza Turnaua. W 2010 roku rozpoczęły się pierwsze nasadzenia oraz remont dziewiętnastowiecznego budynku gospodarczego. Trochę później zaproszenie do współpracy z winnicą przyjął Frank Faust – uznany wytwórca win z Nadrenii. Dwie parcele winnicy o łącznej powierzchni 28 hektarów obsadzone są głównie szczepami solaris i johanniter, a także riesling, hibernal, seyval blanc, rondo, regent, cabernet i pinot noir. Winnica jako pierwsza w Polsce wytworzyła wino lodowe z zamarzniętych owoców, a niedługo zadebiutuje także wino musujące. Wszystkie etykiety winnicy łączy nienaganna technika i wysiłek, aby oddać odmianowy charakter winogron. Nic więc dziwnego, że były wielokrotnie nagradzane na wszystkich polskich konkursach winiarskich. Winnica zadebiutowała w 2015 roku i od tego czasu każdy jej rocznik wzbudza wiele emocji. O tym, czy trudny rok 2017 był dla winnicy łaskawy, będziemy mogli przekonać się w czasie degustacji w SPOT.
źródło:https://web.facebook.com/events/193802428217538/