Korki z polskich win vol. 13

Korki z polskich win vol. 13degustacja

Kiedy

Lokalizacja

Adres

Organizator

Dostępność

Wstęp

2020-02-25 18:00

SPOT.

SPOT., Winicjatywa, Ferment. Pismo o winie, M.Ferber Wypożyczalnia Gastronomiczna

publiczne

bilety

facebook

SPOT., portal Winicjatywa oraz Ferment. Pismo o winie.t zapraszają na kolejne spotkanie, którego celem jest poznawanie różnych regionów produkcji wina w Polsce i pochodzących z nich najlepszych producentów. Przewodnikiem w tej podróży są sami winiarze, a moderatorem Maciej Nowicki. Spotkania mają charakter niezobowiązującej rozmowy połączonej z degustacją win oraz serów zagrodowych z danego regionu.

Tym razem będziemy gościć Karola Nizo, który zarządza rodzinnym przedsięwzięciem – Winnicą Dworu Sanna. Obok wyremontowanego przez rodziców (Elżbietę i Dariusza Nizio) roztoczańskiego dworku założono winnicę, z której winogrona wykorzystywane są nie tylko tworzenia wyjątkowych win, ale i wielu eksperymentów winiarskich. W winnicy powstają wina musujące, spokojne kupaże, jednoszczepowe edycje, ale także wina pomarańczowe lub takie, które trudno zaklasyfikować – wina białe macerowane na skórkach czerwonych winogron. W ubiegłorocznym konkursie „Polskie Korki” ich wino musujące Johanniter 2016 zdobyło „Złoty Korek”, a Młody Pomarańcz 2018 „Brązowy Korek” w kategorii win specjalnych. W SPOT. będziemy degustować wina z poprzednich roczników oraz wina z nowego rocznika. Degustacji win będzie towarzyszyć degustacja serów z Dworu Sanna.

Lista degustowanych win:

🍷 Johanniter 2016 (musujące)
🍷 Muscaris 2018
🍷 Johanniter 2018
🍷 Johanniter Pomarańcz 2018
🍷 Regent Różowy 2019
🍷 Sanna
🍷 Solaris 2018

Lista degustowanych serów wkrótce.

Winnica Dworu Sanna – została założona w 2012 roku przez małżeństwo Elżbietę i Dariusza Nizio. Powstała nieopodal zakupionego przez nich w 2006 roku i odrestaurowanym dworu. Winnica Dworu Sanna położona jest na północno-zachodniej części Roztocza pośród wąwozów, łąk i lasów w Wierzchowiskach Drugich (w odległości 60 km od Lublina i 80 km od Zamościa). Winnica znajduje się na wysokości 250 metrów n.p.m. na południowo-zachodnim i południowo-wschodnim stoku o nachyleniu około 35%. Dzisiaj obejmuje 3 ha, na których rosną: solaris, regent, seyval blanc, muscaris i johanniter. Winnica dysponuje świetną bazą noclegową: pokojami w czterogwiazdkowym hotelu oraz miejscami noclegowymi w pensjonacie „Folwark”. U stóp winnicy znajduje się stadnina koni. Poza tym można korzystać z sauny fińskiej, balii hot tub, strzelnicy golfowej, quadów, rowerów, bryczek i off-road.

Po degustacji będzie możliwość zakupu wybranych win oraz serów w cenie producenta.

Cena dla sommelierów SSP: 60zł (prosimy o e-mail na adres akademia@spot.poznan.pl w celu uzyskania promocyjnej ceny).

Korki z polskich win odbywają się w ramach cyklu KINO&WINO we współpracy z Kino Muza w Poznaniu 🍷🎞️

Kolejna edycja festiwalu Polskie wina vol. 7 odbędzie się 20 czerwca 2020 roku 🍷

Partnerem wydarzenia są:
M.Ferber Wypożyczalnia Gastronomiczna
FreshMail

 

źródło: https://www.facebook.com/events/551515492099511/

up
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY