aktualnosc obraz

Polskie wina i cydry vol. 5 / 2018.

2 lipca 2018 17:08

Enoturystka to nie tylko wycieczki do winnic.

Jeśli myślicie o enoturystyce wyłącznie jako o wycieczkach do winnic to musicie koniecznie rozbudować swoje wyobrażenia… Turystyka winiarska to również uczestnictwo w imprezach winiarskich w tym festiwalach.

W Polsce mamy ciągle stosunkowo niewiele wydarzeń, na których możemy spróbować wielu rodzimych win, poznać winnice i spotkać się z winiarzami - tym bardziej warto w nich uczestniczyć.

 

 

17 czerwca byliśmy w poznańskim Spocie na fantastycznym spotkaniu polskich enomaniaków – festiwalu „Polskie wina i cydry vol. 5 / 2018”. Impreza odbywa się cyklicznie od pięciu lat i z roku na rok oferuje coraz więcej atrakcji.

 

Podczas tegorocznej edycji mieliśmy okazję:

- wziąć udział w degustacji 30 doskonałych polskich win połączonej z pięciodaniowym menu degustacyjnym spod ręki Przemka Błaszczyka

 

 

- uczestniczyć w premierze win z Domu Bliskowice i Winnicy Turnau

- wziąć udział w pionowej degustacji komentowanej win z Domu Bliskowice oraz Winnicy Equus

- odbyć warsztaty z Petrem Korabem – Morawskim autentystą

- spotkać się z Patrycją Siwiec i Adamem Pawłowskim - autorami książki „Gościnność”

- poznać wyniki Konkursu Winiarskiego „Polskie korki 2018”, spróbować nagrodzonych win i porozmawiać z ich twórcami

- wziąć udział w otwartej degustacji polskich win i cydrów.

 

 

My na naszym Portalu na co dzień mamy do czynienia z polskimi winami i wcale nie dziwi nas ich coraz wyższy poziom, ale wielu gości z miłym zaskoczeniem próbowało tego co oferowały im obecne na imprezie winnice. To bardzo dobrze, że wielu Polaków (i nie tylko) sięga po nasze rodzime wina i wraca do nich z przyjemnością.

 

 

SPOT to miejsce absolutnie wyjątkowe. Z tematem wina mierzy się dokładnie tak jak lubimy najbardziej – profesjonalnie, ale bardzo przyjemnie i na luzie. Zarówno klimatyczne wnętrza jak i ogromny ogród dają mnóstwo możliwości i oferują bardzo przyjazne środowisko do degustacji, spotkań i rozmów. Czas tam spędzony zawsze jest bardzo przyjemny…

 

 

My serdecznie rekomendujemy udział we wszystkich fajnych imprezach winiarskich, bo są one zawsze cudownym doświadczeniem, spotkaniem z fantastycznymi ludźmi i przemiłą formą spędzenia czasu. Zachęcamy także do potraktowania festiwali winiarskich jako swoistego rekonesansu przed wycieczkami do winnic; możecie spróbować win jakie powstają w poszczególnych winiarniach, poznać winiarzy i zapytać ich co mają do zaoferowania swoim gościom. Nie jest tajemnicą, że wiele polskich winnic nie ma kompletnej oferty turystycznej, ale prawie każda chętnie przyjmuje gości – warto wiedzieć na co, u których gospodarzy możecie liczyć. My oczywiście staramy się aktualizować informacje o ofertach enoturystycznych w naszej bazie winnic, ale sytuacja zmienia się tak dynamicznie, że często nie nadążamy.

Sami wiecie najlepiej co lubicie, szukajcie więc tego na festiwalach winiarskich, bo to najlepsza i najprzyjemniejsza okazja do poznawania polskich win.

 

 

Wszystkie zdjęcia w niniejszym artykule publikujemy dzięki uprzejmości SPOT (Karolina Wajman, SPOT. i Magdalena Klimczak, Dare to Cook).

 

Komentarze
up
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY