aktualnosc obraz

III Jesień Enologiczna

21 września 2017 20:21

Już niebawem rusza kolejna edycja jesiennego, winnego święta.

Małopolska Jesień Enologiczna to niezwykłe wydarzenie kulturalne, które znamy już od dwóch lat. Za tydzień, ogniskiem w Winnicy Wieliczka rozpoczyna się trzecia edycja. Stowarzyszenie Kobiety i Wino – organizator wydarzenia, w tym roku wychodzi z inicjatywą poza granice Małopolski. Jesień Enologiczną będziemy obchodzić również w Warszawie.

 

 

Przed nimi kilka tygodni niezapomnianych wrażeń związanych z enologią i sztuką winiarską.

Degustacje, wykłady, spotkania ze znakomitymi gośćmi z branży winiarskiej, wyjazdy i wiele, wiele więcej…

My oczywiście szczególnie cieszymy się z wydarzeń związanych z polskim winem, których nie brakuje w grafiku Jesieni Enologicznej już od pierwszej edycji. Stowarzyszenie Kobiety i Wino bardzo wspiera i chętnie promuje polskie winiarstwo i umożliwia coraz szerszej rzeszy winnych entuzjastów kontakt z naszymi rodzimymi trunkami i ich producentami.

 

Oprócz ogniska inauguracyjnego (29 września), na winnicy Wieliczka, w czasie III Jesieni Enologicznej enoturystów mogą zainteresować również:

- 4 październikaWieczory z Polskim Winem, w Krakowie; kolejne spotkanie z ciekawymi gośćmi i dobrymi polskimi winami w towarzystwie przepysznego jedzenia, przygotowywanego przez gospodarza Wieczorów Winoman - Food&Wine.

- 7 październikaZbiory w winnicy Wieliczka, na które zabierze Was Stowarzyszenie Kobiety i Wino; poznacie w praktyce tajniki produkcji win ekologicznych.

- 8 październikaWinobranie w winnicy Chronów, na które zabierze nas Winnicomania; w palnie oprócz zbierania owoców biesiada winiarska z winem, zupą dyniową i pysznościami z ogrodu gospodarzy.

- 14 październikaWinobranie w winnicy Słońce i Wiatr, na które zabierze nas Winnicomania; gospodarze zabiorą Was do winnicy, a potem do przetwórni, oczywiście będzie też wino, leczo warzywne z Podkarpackiego Pola i wiele innych pyszności.

- 15 pażdziernikaWinobranie w winnicy Kresy, na które zabierze nas Winnicomania; oprócz owoców do zebrania będą na Was czekać ciekawe opowieści gospodarza, pyszne sery, paella z kurczakiem i warzywami i oczywiście wino.

- 9 listopadaWieczory z Polskim Winem w Warszawie; gościnnie w stolicy spotkanie ze znakomitymi gośćmi i najlepszymi polskimi winami.

Oficjalnym finałem III Małopolskiej Jesieni Enologicznej będzie XII Konwent Polskich Winiarzy (16 - 17 listopada), który odbędzie się podczas XV Targów Enoexpo 2017.

 

 

Informacje na temat wszystkich imprez odbywających się w ramach Jesienie Enologicznej znajdziecie na stronie Stowarzyszenia Kobiety i Wino oraz na FB.

Szczegóły na temat imprez III Jesieni Enologicznej z polskim winem w tle będą oczywiście pojawiać się na Portalu i naszej stronie na FB.

 

 

Na wszystkie wydarzenia Jesieni serdecznie zapraszamy!

 

up
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY