Dom Bliskowice w ZaKładce - Naturalnie

Dom Bliskowice w ZaKładce - Naturalniedegustacja

Kiedy

Lokalizacja

Adres

Organizator

Dostępność

Wstęp

2019-10-25 19:30

ZaKładka Bistro de Cracovie

ZaKładka Bistro de Cracovie i Jesień Enologiczna

publiczne

bilety

facebook

Zapraszamy na kolację połączoną z komentowaną degustacją naturalnych win z winnicy DOM Bliskowice . Wina naszych Gości specjalnych cieszą się uznaniem prawdziwych koneserów i są doceniane przez wybitnych ekspertów winiarskiego środowiska.

Jako pierwszy i jedyny polski producent spełnia kryteria organizatorów i bierze udział w światowym festiwalu win naturalnych RAW WINE. Ich wina obecne są w ofercie najlepszych miejsc zakupowych w Polsce oraz m.in. Berlina, Londynu, Kopenhagi i Sztokholmu.

Kolacja z degustacją komentowaną jest organizowana w ramach Jesień Enologiczna, której tematem przewodnim jest "BLIŻEJ NATURY".

Plan kolacji - WINO (menu wkrótce)

* Johanniter 2018 / Johanniter 100%
Wino niefiltrowane, bez konserwantów.

Wino reprezentuje klasyczną linię białych win z Bliskowic. W kieliszku lekko opalizujące, w nosie subtelne cytrusowe aromaty z delikatnym, orzechowym tłem, z wiekiem przechodzące w zapach dojrzałych dzikich gruszek. Usta zwiewne, rześkie, wargi pozbawione szminki i lekko przyprószone kredą. Niska zawartość alkoholu oraz dorosła kwasowość czynią z tego wina znakomity dodatek do tłustych ryb - smażonych i wędzonych - oraz werandowych sałatek.

* Cantor Rose 2018 / Cabernet Cantor 85%, Pinot Noir 15%

Kolejny rocznik różowego Cantora z Bliskowic, teraz w delikatnej, perłowo-różowej sukni. W nosie zapach przekwitającego jaśminu, świeżo ściętej trawy, czerwcowej pasieki. W ustach intensywne, z posmakiem krzemienia i świeżo startych w wapiennej dzieży poziomek.

* Riesling rated R / Riesling 100%

Następca rieslinga z 2016 (DB.R'16) z Domu Bliskowice. Odmiana idealnie zaadaptowana do warunków Małopolskiego Przełomu Wisły, w pełni oddaje charakter siedliska i styl białych win wytwarzanych w winnicy. Jasny, opalizujący kolor, w nosie charakterystyczne odmianowe aromaty zielonych owoców z delikatnym naftowym zakończeniem. W ustach metalicznie czyste, z mocną kwasową podbudową przełamane w finiszu nutą wapiennej cierpkości. Wino uniwersalne, do picia solo i do potraw z ryb i białych mięs.

*Keskese2016 / Pinot Noir 100%

Wino niefiltrowane, bez konserwantów. Wyprodukowano tylko 280 butelek.
Debiutancka etykieta czerwonego pinota z Domu Bliskowice. Wigor roślin, parametry owoców zebranych z bardzo młodych krzewów oraz walory powstałego wina wskazują, że odmiana bardzo dobrze zadomowiła się nad Wisłą. Podobne do burgundzkich skonfigurowanie terenu, budowa gleby i fakt wykorzystania w procesie dojrzewania beczek z renomowanej burgundzkiej wytwórni Meo Camuzet dały zaskakujący jak na nieletniego debiutanta efekt. Kolor klasycznego bażanciego oka, w nosie zapach wiśni i mokrego, świeżego siana. Usta pełne, zrównoważone, z łagodną kwasową podbudową i ziołowym finiszem.

*Monday Lisa 2014 / Regent 60% Rondo 40%

Kupaż dwóch popularnych w Polsce czerwonych odmian, długo starzonych w piwnicy, dał w efekcie wino o solidnej budowie i zadzierzystym charakterze. Intensywny, głęboki, atramentowy kolor, zapachy mokrego wrzosowiska, tartej wiśniowej kory, lekko przypalonych, wędzonych śliwek a w ustach owoce leśne i kandyzowana morwa.

***
Ambicją Domu Bliskowice jest produkcja limitowanych ilości wina z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych owoców. Dobór odmian zapewnia roślinom pozbawiony zimowego stresu termicznego komfort wegetacyjny oraz ograniczone do niezbędnego minimum opryski profilaktyczne. Jakość kosztem ilości, ograniczanie lub wręcz eliminacja chemicznych stymulatorów i "ulepszaczy" w procesie produkcji oraz budowa indywidualnego stylu i charakteru wina - to credo DB.

Winnica powstała w 2009 roku. Obecna powierzchnia to ca 5ha. Najważniejsze uprawiane odmiany to riesling, johanniter, hibernal – na wina białe oraz pinot noir, cabernet cortis, regent na wina czerwone. Poszczególne odmiany rosną na odrębnych parcelach o indywidualnych cechach glebowych i mikroklimatycznych.

 

źródło: https://www.facebook.com/events/478279972721019/

up
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY